Projekt bez nazwy(29)
CONFIDENTIAL B6BB66B

Wdrożenie dla globalnego operatora logistycznego

Nasz Klient to firma logistyczna o globalnym zasięgu, świadcząca usługi logistyczne z wykorzystaniem transportu lądowego, lotniczego i morskiego. To transnarodowa korporacja działająca w branży TSL, zatrudniająca ponad 70 tysięcy pracowników w 2 000 oddziałów na całym świecie.

Zakres projektu

Nasza współpraca z Klientem rozpoczęła się od implementacji systemu Time Harmony w magazynach polskiego oddziału firmy. W krótkim czasie Klient zaczął zauważać korzyści płynące z implementacji.

POPRAWA ORGANIZACJI PRACY. UJEDNOLICONE RAPORTOWANIE.

Dane na temat czasu czynności i wydajności przyczyniły się do poprawy organizacji i planowania pracy, optymalizacji procesów, dzięki danym na temat czynności i czasów jałowych, uspójniły raportowanie pomiędzy oddziałami.

Generowane dzięki pracy z systemem Time Harmony oszczędności  i wyraźny pozytywny wpływ na organizację pracy odbiły się echem w centrali Spółki, dlatego P2P2 zostało zaproszone do międzynarodowego przetargu na dostawcę oprogramowania w ramach globalnego projektu spółki Labour Management Project. Do głównych założeń projektu należało:

  • Poprawa organizacji pracy pracowników magazynowych
  • Jednolite raportowanie na poziomie globalnym
  • Wzrost wydajności dzięki lepszej organizacji pracy
  • Optymalizacja procesów

LABOUR MANAGEMENT NA POZIOMIE GLOBALNYM

Dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom w zakresie monitorowania przebiegu procesów pracy, Time Harmony zostało wybrane jako jeden z wiodących systemów do wdrożenia projektu w oddziałach Spółki w licznych oddziałach firmy na świecie.

Uruchomienie projektu było dla naszego zespołu ogromnym sukcesem i nie mniejszym wyzwaniem!

Co było dla nas wyzwaniem w trakcie projektu

W krótkim czasie musieliśmy dostosować system do obsługi dowolnego języka, raportowania wykonywanych czynności w różnych strefach czasowych, implementacji lokalnych kalendarzy świąt. Dodatkowo zlecono nam rozbudowanie systemu raportowania w oparciu o globalne wzorce, dostarczone przez Klienta.

Dodatkowym wyzwaniem było dostosowanie terminali do pracy w systemie operacyjnym iOS. W dotychczasowych realizacjach dostarczaliśmy Klientom własne urządzenia oparte na systemie Android. Jednak w amerykańskim oddziale Klienta zdecydowano się na wdrożenie systemu na firmowych urządzeniach Apple. W odpowiedzi na tę potrzebę, w szybkim tempie opracowaliśmy instancję Time Harmony kompatybilną z iOS, zapewniając pełną funkcjonalność i płynność działania systemu na nowej platformie.

A wszystko to w czasie toczącego się wewnętrznie projektu całkowitej przebudowy Time Harmony do wersji 3.0, w ramach której m.in. zmieniliśmy platformę framework, przebudowaliśmy koncepcję modułową systemu, łącząc dwa niezależne do tej pory moduły w jeden, wprowadziliśmy personalizowane pulpity i rozbudowaliśmy moduł organizacji.


magazyn_tablet

Współpraca

Po 1,5 roku od uruchomienia projektu system Time Harmony wdrożyliśmy w Argentynie, RPA, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Węgrzech, Rumunii, Bułgrii i Francji. W niedługim czasie czekają nas wdrożenia w Czechach, we Włoszech, Francji, Portugalii, Hiszpanii i Brazylii.  

Szybkie korzyści

Już w pierwszych dniach po wdrożeniu Kierownicy oddziałów Klienta raportowali nam korzyści takie jak:

  • Zwiększona transparentność pracy – rejestrowanie czynności pozwala na lepszą kontrolę nad realizacją zadań
  • Optymalizacja alokacji zasobów – dane o obciążeniu pracą per klient pozwalają na lepsze planowanie i przydzielanie personelu
  • Poprawa efektywności operacyjnej – dzięki monitorowaniu czasu pracy i eliminacji czasów jałowych
  • Poprawa organizacji i planowania pracy
  • Wzrost samokontroli i samoorganizacji pracowników
  • Uspójnione raportowanie

Finalne rezultaty wdrożenia w różnych lokalizacjach w ramach projektu

  • przekrojowe spojrzenie na procesy pracy
  • ujednolicone raportowanie
  • dane porównawcze do analizy
  • poprawa organizacji pracy
  • zrównoważone przydzielanie zadań i wyrównanie obciążenia pracą
  • wzrost samokontroli i samoorganizacji pracy